spring

karami

spring
social
spring

karami

زغال مرغوب و عالی

زغال مرغوب و عالی

زغال فشرده خوب

در چند سال گذشته،مشاغلی که مرتبط به سفره خانه و قلیان هستند روش استفاده از آنرا بطور کی تغییر داده اند.
دراین پست راجع به کیفیت زغال فشرده که مبحث مهمی است مقاله ای در نظر گرفته ایم که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.
همانطور که میدانید زغال فشرده قلیان نقش مهمی در کیفیت استفاده از قلیان را دارد..
زغالی که برای قلیان استفاده میکنید میتواند بر دوام و ماندگاری آن تاثیر گذار باشدو همچنین میتواند بر کیفیت دود تولید شده هنگام استفاده از قلیان شما تاثیر بگذارد.

زغال فشرده دارای کوره های خاصی است ,این کوره ها بدون نیاز به انرژی (گاز یا گازوئیل، برق) کار کرده و تمامی فرایند تولید بریکت به ذغال به صورت خود سوز و بدون به اپراتور بدون هیچ گونه آلایندگی انجام می شود. در کوره های سنتی کربنیزاسیون به صورت %133  انجام می شود.

مراحل تولید زغال فشرده

به این صورت است که از فشرده سازی خاک اره که با گرما و حرارتی مابین ۲۰۰ تا ۴۰۰ درجه بریکت یا به عبارتی شمش زغال حاصل می شود، ما بقی سلسله مراتب تولید، مشابه تولید زغال با روش سنتی می باشد.
مواد دیگری که به خاک اره افزوده می شود :  اعم از خاکه زغال و پوست گردو است و سرانجام فرآیند تولید، پختن زغال در کوره ها است .
زغال ها پس از پختن، آماده بسته بندی می شوند.

ذغال فشرده  از الیاف طبیعی مخصوصا خاک اره استفاده شده و خاک اره نباید حاصل از چوبهای صنعتی مانند نئوپان باشد و آن‌ها را توسط اسیاب خرد کرده و سپس خشک کرده و توسط دستگاه های فشار بالا به هم پرس کرده و بعد از این مرحله برای عملیات کربونیزاسیون آن‌ها را وارد کوره کرده که بسته به نوع کوره(صنعتی و سنتی) وجنس الیاف بکار برده شده (خاک اره؛پوست کردو؛ و غیره)12 تا 48 ساعت حرارت میدهند و سپس از کوره خارج کرده و داخل یک محفظه بسته قرار میدهند و بعد 48 ساعت زغال حاصل می‌شود
این نوع زغال در تمامی کشورهای صنعتی به علت الایندگی کمتر ، بدون بو ، بدون دود ، عمر طولانی سوختن ، گرما دهی بالا و حفاظت از منابع طبیعی جایگزین سوخت‌ها حتی زغال سنگ شده‌است.
کشور عزیمون ایران در دنیا بهترین مکان برای تولید زغال فشرده بوده :هم از لحاظ دردست بودن مواد اولیه زیاد و از طرف دیگر خاور میانه مرکز انرژی سوختی دنیا بوده که زغال تولید شده به راحتی ارزش صادراتی به کشور های عربی و اروپایی را دارد.

فاکتورهای زغال فشرده خوب:

 • زغال فشرده مرغوب تولیدی از خاک ذغال و خاک اره با کیفیت
 • برای رستوران ها و سفره خانه های سنتی و کبابی ها بکار می رود
 • این زغال جرقه ندارد
 • بدون باد خاموش نمی شود
 • هنگام سوختن خاکستر زیاد تولید نمی کند

شناختن فاکتورهای زغال فشرده مناسب بسیار مهم هستند،بنابراین بدلایل مختلف استفاده از زغال فشرده راه صحیحی برای قلیان کشیدن میتواند باشد..
یکی از این فاکتورها ماندگاری زغال میباشد:
اگر شما فردی هستید که بطور مداوم روزانه تمایل به کشیدن قلیان را دارید،مطمئنا خواهید فهمید که هنگام استفاده از قلیان،زغال شما بیش از ۱۵ دقیقه دوام نمی آورد و این موضوع میتواند ناراحت کننده باشد..
نگهداشتن زغال بمدت طولانی تر و سریع خاموش نشدن آن یکی از دغدغه های کسانی است که از قلیان استفاده میکنند.
چرا باید مجبور باشید که هرچند دقیقه یکبار برای خاموش نشدن زغال به دفعات به زغال خود اضافه کنید؟

راه حل چیست؟

زغال فشرده حدود ۴ برابر بیشتر از زغالهای دیگر مدت خاموش نشدنش به طول می انجامد و دلیل این ماندگاری این است که زغال فشرده از منابع طبیعی آلی بهره گرفته است.
در طی فرآیندی که در آن خمیر همچنان نرم است،قبل از سفت شدن زغال را برای ایجاد چگالی حجم بیشتر فشرده میکنند.

دلیل فشرده سازی چیست؟

زغال فشرده

هنگامی که زغال فشرده سازی میشود مدت زمان طولانی تری میتواند روشن بماند و بسوزد..
همچنین در طول استفاده از قلیان،شما خاکستر کمتری را مشاهده میکنید..بالاترین کیفیت سوختن برای زغال فشرده تقریبا ۱/۵ساعت است که این کیفیت خود نیز یک مقایسه عالی با زغالهایی با فرآیند سبک است.

فواید استفاده از این نوع:

زغال فشرده با وجود این که از ضایعات چوبی برای تولید آن استفاده می‌شود اما هیچ گونه آسیبی به طبیعت وارد نمی‌سازد، بلکه باعث کاهش آلاینده‌های مضر موجود در هوا هم می‌شود.
زغال فشرده از زباله‌های بیومسی، ضایعات چوبی، باقی مانده‌های گیاهی تولید می‌شود و این باعث پاک سازی طبیعت می‌شود.
قسمت اعظمی از این فرآورده تبدیل به کربن می‌شود.
 • بدون بوی بد و گاز
 • بدون جرقه
 • دارای حرارت بالا
 • زمان سوخت بالا
 • خاکستر بسیار کم
 • بدون استفاده از مواد شیمیایی

استفاده از زغال مناسب میتواند بسلامتی شما کمک کند.اگر هنوز تازه وارد هستید و از زغالهایی که ب اصطلاح (سریع) گفته میشود استفاده میکنید توصیه میکنیم،که استفاده از آنها را متوقف کنید.

ممکن است بپرسید چرا؟

تنها دلیلش این است که سلامتی شما مهمتر است و محصولی که شما از آن استفاده میکنید فاقد ایمنی است و در وحله اول قلیان سالمی برای استفاده نخواهید داشت، بنابراین چرا میخواهید از این سرگرمی یک عامل زیان آور برای خود بسازید‌‌؟!
اگر متوجه شده اید که زغالهای قلیان چقدر سریع آماده میشوند،پس باید از خود دلیلش را پرسیده باشید..!
زغالهای سبک از بسیاری مواد افزودنی و مواد نا ایمن تولید میشوند تا بتوانند بسرعت روشن شوند،برای مثال: سریع روشن شدن زغال مانند آتش زدن بنزین میباشد که هردو یک مفهوم را میرسانند،همانطور که میدانید بنزین قابل اشتعال است،بنزین دودهای مضر و مونواکسید کربن را آزاد میکند و در زغالهای سبک هم فرآیند به همین شکل میباشد..
زغال فشرده فقط یک محصول مفید برای سلامتی است،چرا که حاوی مواد افزودنی نمیباشد و فقط از ماده آلی موجود در پوسته نارگیل فشرده تولید میشود.
مطمئنن زمان روشن شدن زغال سبک طولانی تر است.


منبع : https://cutt.ly/saQaLCI

(0) نظر

طراحی سربرگ چگونه انجام می گیرد؟

طراحی سربرگ چگونه انجام می گیرد؟


سربرگ تجاری عنوانی از پیش چاپ شده بر روی اسناد مانند نامه ها و یادداشت ها است. سر برگ باعث می شود هر مدرک حرفه ای به نظر برسد و به ثابت نگه داشتن برند شما کمک کند.
به عنوان مثال ، اگر می خواهید مشتری های همیشگی جذب کنید ، نامه ای با سربرگ خوب می تواند به شما کمک کند تا کسب و کار خود را حرفه ای جلوه دهید. اگر می خواهید قراردادهای شرکتی خود را برند سازی کنید ، یک سربرگ منحصر به فرد به شما کمک می کند تا در رقابت پیروز شوید. یا اگر نامه جدیدی را برای یک شغل جدید ارسال می کنید ، یک سربرگ خوب می تواند شما را معتبر تر جلوه دهد.
طراحی یک سربرگ خوب کار سختی نیست. به خصوص اگر با یک نمونه حرفه‌ای شروع کنید. می توانید از وب سایت فعلی یا کارت ویزیت خود در طراحی سربرگ
 خود استفاده کنید.
در اینجا چند نکته مفید برای نحوه طراحی یک سربرگ فوق العاده ارائه شده است.

۱. دو یا سه رنگ متضاد را انتخاب کنید

طراحی سربرگ فرصتی برای افزودن کمی رنگ به ارتباطات تجاری شماست. می توانید رنگ را به قسمت حاشیه ، تیتر و حتی قسمت های کلیدی متن اضافه کنید.

از رنگ های خشن هم می توانید استفاده کنید. رنگهای روشن و متضاد یکی از پر کاربردترین تکنیک های طراحی گرافیکی است.
به عنوان مثال ، این نمونه سربرگ تجاری برای ایجاد یک طرح رنگی تمیز و پر طراوت از رنگ  های زرد و آبی استفاده می کند:

یکی از راه ها انتخاب دو رنگ مکمل (رنگ های مقابل یکدیگر در چرخ رنگ) است.

۲. لوگو خود را در بالای سربرگ خود قرار دهید

این کار برای این است که آرم تجاری شما در تمام ارتباطات شما قابل تشخیص باشد. به همین دلیل معمولا لوگو را در بالای نامه قرار می دهند.
یک روش ساده برای یکپارچه کردن آرم شما در طراحی شما استفاده از رنگ هایی است که با لوگو شما مطابقت دارد. به عنوان مثال ، لوگو بنفش و سفید موجود در این نمونه سربرگ با کادر آدرس بنفش مطابقت دارد:

در این مثال ، از یک نمونه سربرگ تجاری برای یک پیشنهاد شغلی استفاده می شود. این آرم در صفحه اول به در مرکز قرار می گیرد و بلافاصله فردی که موفق به استخدام شده است، معرفی می شود. لوگو در پایین صفحه دوم تکرار می شود اما کوچکتر نمایش داده شود ، زیرا خواننده از قبل می داند کدام شرکت با او تماس گرفته است.

۳. به نامه های تجاری خود را یک حاشیه ی رنگی اختصاص دهید

قدرت یک حاشیه ساده را دست کم نگیرید. حاشیه نامه می تواند طرح شما را با یک اسقبال خوب مواجه سازد.
برای ایجاد یک حاشیه ی ظریف تر ، از سایه ای مانند خاکستری یا ذغالی استفاده کنید. اما اگر می خواهید ارتباطات شما به خصوص قابل توجه باشد ، می توانید یک رنگ خشن را انتخاب کنید.

(0) نظر
X